Hala Stulecia mieści się przy ulicy Wystawowej 1 w Parku Szczytnickim. Obiekt budowano w latach 1911–1913. Autorem projektu architektonicznego w stylu ekspresjonistycznym był Max Berg. Hala pierwotnie mogła pomieścić 7,2 tys. widzów. Po ostatnim remoncie pojemność zwiększyła się do 10 tys. Od 2006 roku obiekt znajduje się na liście zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Nieopodal Hali Ludowej znajdują się równie ważne zabytki Wrocławia, takie jak Pergola z Fontanną Multimedialną, Ogród Japoński oraz miejskie ZOO.
Hala Ludowa we Wrocławiu była wielokrotnie modernizowana. Ostatni etap prac remontowych zakończono w 2010 roku. Dotyczyły one przywrócenie pierwotnego koloru elewacji, wymiany 600 okien oraz drobnych napraw konstrukcyjnych. Wysokość hali wynosi 42 metry, szerokość – 95 metrów. Kopuła, przykrywająca obiekt, ma średnicę 67 metrów. Łączna powierzchnia hali to 14,0 tys. m². Hala Stulecia w trakcie II wojny światowej nie została mocno uszkodzona, dlatego też do dziś może pełnić różne funkcje, a przede wszystkim stanowi międzynarodowe centrum wystawiennicze, kulturalne i rekreacyjnego na Dolnym Śląsku.
Wrocławska hala od momentu powstania jest ważnym miejscem na mapie miasta. W obiekcie odbywają się istotne wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i polityczne. W Hali Ludowej doszło m.in. do publicznych przemówień Adolfa Hitlera oraz funkcjonariuszy NSDAP. Ponadto organizowane były tutaj różne targi, koncerty (np. koncert Marino Mariniego), wystawy oraz rozgrywki sportowe (np. XIII Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn w 1963). Jednym z ważniejszych wydarzeń w historii Hali Stulecia była modlitwa ekumeniczna, którą poprowadził Jan Paweł II, 31 maja 1997 roku na kongresie eucharystycznym.
Do Hali Ludowej kursuje kilka linii tramwajowych – nr 1, 2, 4, 10 oraz autobusy komunikacji miejskiej E, 145, 146. Hala dla zwiedzających otwarta jest od 9.00 do 16.00. W trakcie imprez, niektóre pomieszczenia mogą być niedostępne dla turystów. Koszt normalnej wejściówki to 7 zł, można również skorzystać z opcji rodzinnej, czyli karnetu dla 4 osób. Cena takiego biletu wynosi 15 zł.
1. we wszystkich tekstach jest masa literówek. Autorowi tekstu proponuję skrupulatne przejrzenie wszystkich tekstów, nie posługując się automatyczną korektą
2. Hitler nie występował w Hali Ludowej, takiej wtedy nie było. Występował w Jahrhuderthalle, czyli w Hali Stulecia.