Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

Jak tylko rozpoczyna się budowa luksusowego apartamentowca w centrum metropolii pojawia się lista chętnych na prestiżowe lokale. Jednak ze względu na prawo własności nie jest łatwo zarezerwować sobie wyśnione mieszkanie. Co oznacza, że najpopularniejsze apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu może kupić każdy, jeżeli tylko ma odpowiednio wysoki stan konta bankowego. Mieszkania w pięknych wieżowcach mają swoją cenę, która z góry przesądza, że na liście lokatorów znajdują się głównie gwiazdy i zamożni przedsiębiorcy.

Nieważne czy planujemy kupić ogromny penthouse czy tradycyjne mieszkania 2-pokojowe we Wrocławiu, jeżeli mieści się ono w wieżowcu, cena na starcie jest wyższa. Rzadko jednak się zdarza się, by w takich budynkach znajdowała się niewielka kawalerka dla singla. Apartamentowiec to przede wszystkim pełne przestrzeni lokale, z dużymi oknami, modną kuchnią i dwoma łazienkami. Kto by nie chciał mieszkać w takim miejscu? Zwłaszcza, że w budynku znajduje się również basen, siłownia i sklepy.

Wrocław - mieszkania

Istnieje jedna prosta zasada – luksusowe nieruchomości drogie są wszędzie. Za metr kwadratowy największego apartamentu w Rezydencji Piasek w centrum Wrocławia trzeba zapłacić ponad 24 tys. złotych. Mieszkania z gorszym widokiem kosztują „zaledwie” 16 tys. zł za metr kwadratowy. Z pewnością na próżno szukać tam typowego mieszkanie dla studenta. Nieoficjalnie mówi się, że deweloper decyduje dla kogo dane mieszkanie można sprzedać, by uniknąć bezosobowego wieżowca z apartamentami na wynajem. Bardzo ważna jest bowiem sąsiedzka społeczność, która wpływa na poczucie bezpieczeństwa i przynależność do określonego miejsca.
Ekskuzowane nieruchomości oferuje we Wrocławiu również Sky Tower i OVO. W pierwszym można korzystać z klubu bilardowego i bowlingowego, drugi zapewnia swoim lokatorom salę balową, dostęp do kasyna oraz obsługi działającej na zasadach pięciogwiazdkowego hotelu. Pełnia szczęścia jest wtedy, gdy oferują mieszkanie wykończone pod klucz, w których od razu można zamieszkać i rozkoszować się wszechobecnym luksusem.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz