Drugie życie zabytkowych budynków

Polska staje coraz atrakcyjniejszym miejscem dla zagranicznych spółek, które w większych miastach, takich jak Poznań, Gdańsk czy Wrocław otwierają swoje siedziby. W ostatnim czasie swoje oddziały otworzyły Amazon, IBM oraz koncern farmaceutyczny Bayer i jubilerska spółka Pandora. Zwiększa to miejsca pracy i zapotrzebowanie na hale magazynowe. Mimo iż współczynnik powierzchni handlowej na jednego mieszkańca Wrocławia mocno przewyższa normy nadal powstają nowe obiekty. Wbrew statystykom powierzchnie handlowe nadal znajdują nabywców. A inwestorzy, decydujący się na realizację kolejnego projektu, cieszą się z zysku i zainteresowania. Co jednak z budynkami użyteczności publicznej?

Właśnie we Wrocławiu ma powstawać kompleksowe centrum opieki nad osobami starszymi. Seniorzy zamieszkają w chronionych pokojach i będą mieli pełen dostęp do usług związanych z chorobami demencyjnymi i psychogeriatrycznymi. Ma to być połączenie domu pomocy społecznej i centrum medycznego. Obiekt będzie nosił nazwę Angel Care i oferować będzie 250 miejsc. Nowoczesne sale, wszystkie wyposażone w odpowiedni sprzęt medyczny i ogrzewanie centralne, pozwolą zadbać o pensjonariuszy na najwyższym poziomie. Poza tym chronione apartamenty dla osób starszych będą gwarantować pełne bezpieczeństwo. Warto też zaznaczyć, że centrum powstaje w unikatowym budynku, które jest pod opieką konserwatora zabytków. Budowla wymaga generalnej modernizacji, ale na pewno nie straci swojego oryginalnego stylu, oryginalnej konstrukcji oraz historycznego znaczenia.

Wrocław - budynki użytkowe

Nieważne czy powstaje kolejny magazyn logistyczny czy galeria handlowa, ważne że powstają nowe miejsca pracy. A jeżeli jeszcze przy okazji budowane są nowoczesne ośrodki medyczne lub rehabilitacyjne, dobrze rokuje to na przyszłość. Pacjenci zamiast w niezadbanej i przepełnionej sali, która często wygląda jak stara hala, będą wracać do zdrowia w komfortowych warunkach. Obiekt, który budowany jest przy dawnym szpitalu Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu zostanie oddany do użytku w 2016 roku.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz