Dom w okolicach Wrocławia to kosztowny zakup

Stolica Dolnego Śląska od lat jest w czołówce polskich ośrodków gospodarczych. Wrocław zachwyca zabytkową architekturą, unikatową przyrodą, a za sprawą licznych kanałów wodnych wyróżnia się na tyle innych miast europejskich. Co roku do tej aglomeracji przybywają nowi mieszkańcy, którzy właśnie tutaj chcą rozpocząć swoje nowe życie. Wrocławski rynek nieruchomości jest bardzo różnorodny. Każdy może odnaleźć coś dla siebie, począwszy od małego mieszkanka w spokojnej dzielnicy, po jednopiętrowy dom jednorodzinny z ogrodem, po przez luksusowy i okazały dom poza miastem.

We Wrocławiu za metr kwadratowy nowo wybudowanego mieszkania trzeba zapłacić prawie 6 tys. zł. To więcej niż w Szczecinie, Toruniu, a nawet Gdańsku. Natomiast metr domu od dewelopera to średnio 4000 zł, ale trzeba się liczyć z całkowitym wyposażaniem nieruchomości, który może być bardzo kosztowny. Z tego powodu niektórzy zastanawiają się nad zakupem nieruchomości „pod klucz”. Mieszkania lub apartamenty, mieszczące się we wrocławskich kamienicach najczęściej są oddawane do sprzedaży po umeblowaniu i z pełnym wyposażeniem. Cena za taki luksus rośnie, bo za metr nowoczesnego lokalu w apartamentowcu trzeb zapłacić od 10 do 15 tys. złotych.

Dom we Wrocławiu

Mieszkania się popularne, szczególnie te w centrum Wrocławia, ale Dolny Śląsk to również szeroka oferta domów na sprzedaż. Największym zainteresowaniem cieszą się te w przedziale cenowym 600-700 tys. zł. Na wycenę wpływa metraż, lokalizacja oraz standard nieruchomości. Najtaniej będzie poza miastem, z dala od głównych arterii, a najdroższe są imponujące wille w centrum miasta. Ich cena często przekracza milion złotych. W okolicach Wrocławia znajdują się także zabytkowe domy o bardzo dużej powierzchni, prezentujące się niczym średniowieczny dworek w otoczeniu lasu lub jeziora. Mimo że bardzo często takie nieruchomości wymagają poważnego remontu, ich cena nierzadko przekracza 10 mln zł. Wynika to z unikalności budynku oraz jego historycznego znaczenia.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz