We Wrocławiu działają już cztery sklepy dobroczynne – Gazeta.pl

Jak opowiada redakcja wiadomości Gazeta.pl we wpisie "We Wrocławiu działają już cztery sklepy dobroczynne":

We Wrocławiu takie sklepy prowadzą stowarzyszenie Emmaus i Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Emmaus pierwszy sklep dobroczynny - Sklepowisko - otworzyło cztery lata temu w Leśnicy przy ul. Rubczaka we Wrocławiu. Także dzięki jego zyskom [...] sprawdź cały nius ».

W jaki sposób opiszesz te zdarzenia? Przyłącz się do wymiany zdań na na temat tego wydarzenia

Jeden komentarz

 1. anonimous Kwiecień 2012 at 16:09 #

  Jeśli jesteś zainteresowany/na pracą w organizacji pozarządowej, Emmaus Wrocław powinna być ostatnią na Twojej liście, a wręcz nie powinno jej być, więc proszę UWAŻAJ!!
  Rozmowa z Panem J. oraz Panią G. przebiegnie sympatycznie, będą Ci obiecywać rozwój, szkolenia, niesienie pomocy gdzie będziesz mógł/mogła realizować się społecznie. To tyle z miłych doświadczeń z tym Państwem.
  Po kilku tygodniach zorientujesz się jak sytuacja wygląda naprawdę: będziesz się prosić o przelew z Twoim wynagrodzeniem, zapomnij o RMUA gdyż Pan J. uważa to za stratę czasu, po jakimś czasie przyjdzie Ci do głowy, aby sprawdzić składki w ZUS’ie, okaże się że są ale opłacane wyrywkowo, zwrócisz się do pracodawcy celem wyjaśnienia sytuacji on oczywiście przytakując, zbagatelizuje sprawę i składek się ostatecznie nie doprosisz, złożysz skargę w ZUS’ie, będziesz świadkiem oszustw i niedociągnięć, które oczywiście będą winą wszystkich naokoło ale nie Pana J. oraz Pani G. będziesz świadkiem przedmiotowego traktowania ludzi z problemami, ludzi bezdomnych oraz wszystkich innych łącznie z Tobą będzie się to ciągało póki nie zdasz sobie sprawy, że nie warto bo ludzie z którymi rozmawiałeś na rozmowie kwalifikacyjnej nie są tymi, na których wyglądali początkowo, a ich zasady i społeczna wrażliwość, cóż jeśli zdecydujesz się pracować dla nich wkrótce się przekonasz
  Jeśli zainteresował Cię temat zapraszamy do przeczytania listu otwartego napisanego przez byłych pracowników, wolontariuszy oraz przyjaciół stowarzyszenia Emmaus, który znajduje się na stronie
  http://www.e-listotwarty.pl

Zostaw komentarz