Nagraj "Kawałek Wrocławia" i wygraj 50 tys. zł – Gazeta.pl

Przytaczając to co opowiada redakcja informacji Gazeta.pl w artykule "Nagraj "Kawałek Wrocławia" i wygraj 50 tys. zł":

51 tysięcy złotych można wygrać w konkursie 'Kawałek Wrocławia'. Jego cel to wybranie piosenki promocyjnej miasta. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu [...] sprawdź cały nius ».

W jaki sposób zareagujesz na te zdarzenia? Dołącz się do wymiany zdań na na temat tego zdarzenia

3 komentarze

 1. Daniel M Sierpień 2012 at 09:52 #

  Jedno z pierwszych zgłoszeń konkursowych
  piosenka „Dobranocka dla Wrocka” do tekstu Jerzego Andrzeja Masłowskiego
  Marta S. & DEMONSTRACJA projekt

  http://soundcloud.com/kawalek-wroclawia/dobranocka-dla-wrocka

 2. Wiesław Listopad 2012 at 16:43 #

  To miał być konkurs na piosenkę – muzyczną wizytówkę miasta Wrocław.
  „Zależy nam, by Wrocław miał swoją piosenkę, którą pozazdroszczą nam inne miasta, a mieszkańcy Wrocławia będą ją nucić na ulicach” – mówił Maciej Kaczmarski – fundator nagród.
  „Piosenka ta ma promować Wrocław. Ma łatwo wpadać w ucho i powinno się pojawiać słowo Wrocław” – mówił Zbigniew Czwojda – jeden z jurorów konkursu.
  Niestety nagrody chyba były za duże i wywarły wpływ na decyzje jurorów I-go etapu.
  Oto piosenki kandydatki na wizytówki Wrocławia:
  1. „Miasto nad Odrą” – nawołuje do wyjazdu z miasta osób, które się we Wrocławiu nie urodziły, zachęcając tekstem do życia tam gdzie się urodziłeś, a nie np. we Wrocławiu , na czym by miastu bardziej zależało. Ja mieszkam tu 30 lat, a tu się nie urodziłem. Czuje się dyskryminowany po wysłuchaniu tej piosenki.
  2. „Pod włos” – rzeczywiście jak w tytule, piękny głos wokalistki bierze nas „pod włos”, bo przecież aby to chociaż „odśpiewać” to trzeba trochę pochodzić na warsztaty wokalne. Szkoda, że ani raz nie pada słowo Wrocław, a może i dobrze, bo słuchacz nie jest pewien do końca czy te połatane chodniki i smutne podwórka w śródmieściu to na pewno we Wrocławiu.
  3. „Tutaj pozostać chcę” – ojejku, jak wpada w ucho, a nawet gdyby wpadła, to i tak nikt jej nie zaśpiewa, bo wokalistka sama jej nie może zaśpiewać i wręcz musi ją wystękać. Może to stękanie porwie cały Wrocław i z tego stękania może urodzi sie coś fajnego dla miasta. A może taki był zamysł tej piosenki?
  4. „Chwile” – tytuł trafiony, bo rzeczywiście trzeba poczekać chwile, aż sie piosenka zacznie, no i w trakcie też i pod koniec nie można śpiewać tylko słuchać przygrywki. Zatem połowa piosenki bez śpiewania. Może porwie tych co nie lubią śpiewać.
  5. „WROCLOVE” – teks pełen miłości do Wrocławia, ale muzyka nie porywa, bo jej wcale nie ma i nie wpadnie w ucho, a jedynie może przelecieć tranzytem.

  Po co zatem tak szacowne jury finałowe, co ono właściwie ma oceniać tak wytrawnym smakiem muzycznym?
  I jeszcze ma sie pod tym politycznie podpisać Prezydent Wrocławia jako patron honorowy.
  A najlepsze jest to, że porządny biznesmen wyłożył na to kasę. Może nie śledził eliminacji, albo zaufał nie tej osobie. A w programach „Dragon’s den” nigdy nie inwestuje w przeciętność!!
  Efekt będzie podobny jak w przypadku zlecenia przygotowania piosenki o Wrocławiu Lechowi Janerce. Ludzie nie kupili tego „hitu” i pieniądze miasto wyrzuciło w błoto. To były jednak pieniądze publiczne , a tu są prywatne, ciężko zarobione.

  Dziwne, ze nawet w pierwszej dziesiątce nie znalazły się takie piosenki jak:
  – „Monika Kuczera – Tu zmienia się świat” – (mój faworyt) – świetny, popowy wokal i w ogóle (może jakaś współpraca w przyszłości z naszym studio, Karolina P. kiedyś u nas nagrywała)
  – „MAREK WIŃSKI & WROCŁAW POWER BAND – WROCŁAW, WROCŁAW” – super harmonia w momencie „moja krew, moje jutro” – słyszę jak to śpiewa cały stadion czy rynek.
  – „Łukasz Szczepanik – Pozdrawiam z Wrocławia” – bardzo odważna i dynamiczna piosenka, ale wokalista daje radę w zakrętach lepiej niż Kubica (przy okazji życzę zdrowia, szczególnie w kończynach górnych)

  Pozdrawiam wszystkich uczestników konkursu

  Wiesław Małucha
  http://www.portalmuzyczny.com

  nasze piosenki w konkursie:
  1.”Wrocław ma na imię” – o tym, jak imię naszego miasta stworzyło jedną, wielką rodzinę – „Wrocławianie”
  2.”Pokochaj Wrocław” – o tych co go odbudowywali, ciężko tu dla niego pracują, tu poznali swoją drugą połowę i o tych, którym zależy by miało tu po co przyjeżdżać coraz wiecej ludzi.
  3.”Wrocław to my” – refleksja nad tym , jak stale powiększający się i oddalający od centrum Wrocław trudno jest znać dobrze i co dnia przybywają nowe miejsca, których pewnie nigdy nie odwiedzimy.

 3. Podsumowanie Grudzień 2012 at 20:07 #

  Jury wybrało 5 piosenek do finału { z tego MICROMUSIC śpiewa o Warszawie, BARABAS – aranżację muzyczną ma na 2-ch prostych taktach, a Krautwurst wymienił raz słowo Wrocław (inne miasto o 2 sylabach też tutaj pasuje) lecz dalej brak tego miasta w tekście}. Kto ich wybrał do ścisłego finału tego nie wiemy. Osobiście usłyszałem lepsze piosenki, których muzyka, klimat i tekst jest ciekawszy i czuć w tym przede wszystkim miasto Wrocław. Z propozycji 214 utworów zgłoszonych na konkurs o naszym Wrocławiu nie zauważono …

  – HCR – Wrocławski styl
  https://soundcloud.com/kawalek-wroclawia/hcr-wroc-awski-styl
  – Monika Kuczera – Tu zmienia się świat
  https://soundcloud.com/kawalek-wroclawia/monika-kuczera-tu-zmienia-si
  – M. Bałenkowski, A. Markowicz, M. Pastuszka – Wrocław i my
  https://soundcloud.com/kawalek-wroclawia/m-pastuszka-calaphonia-wroc-aw#play
  – Andrzej Rayski – WrocLove
  https://soundcloud.com/kawalek-wroclawia/wroclove-song-andrzej-rayski
  – Wiesław Małucha – Pokochaj Wrocław
  https://soundcloud.com/kawalek-wroclawia/wies-aw-ma-ucha-pokochaj

  … i.t.d, po prostu wiele innych fajnych i ciekawych propozycji. Czy pierwsze jury w komplecie słuchało takiej dużej ilości utworów ? To pytanie sporą grupę ludzi zastanawia. Gdzie tutaj jest rzetelność? Tak naprawdę to gratuluję zwycięzcom i przegranym, głowa do góry, trzeba żyć i tworzyć dalej. Tak wygląda rzeczywistość w klimacie artystów.

Zostaw komentarz